هرچه جهان بیشتر به سمت الکترونیکی شدن می‌رود، اسناد کاغذی، بیش‌ازپیش جای خود را به فرم ‌های دیجیتالی می‌دهند. رزومه‌ها نیز از این تحول مستثنی نیستند. از مزایای این تغییر می‌توان به آسان‌تر شدن ثبت به روزرسانی‌ها در اسناد  و سهولت در ارسال به سایرین برشمرد. نسبت به تمام حالاتی که یک فرم دیجیتالی می‌تواند به‌خود بگیرد، وبسایت عضو بهترین هاست. چرا که نه‌تنها بیشترین انعطاف‌پذیری برای ایجاد تغییرات را دارد، بلکه از هر کجا نیز قابل دسترسی است.

معمولا بعد از این که شخصی رزومه را بررسی کرد و قصد آغاز همکاری با صاحب رزومه را داشت، به دنبال راه‌های ارتباطی با او خواهدگشت. حال اگر این رزومه به صورت وبسایت آماده‌شده‌باشد، این امکان وجودخواهدداشت که این وبسایت، آن شخص به راه‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی صاحب رزومه ارجاع دهد و علاوه بر آن، خود به عنوان یک راه‌ارتباطی حرفه‌ای ظاهر شود.

دیگر امکانی که این قبیل وبسایت‌ها ارائه می‌دهند، سیستم مکانیزه‌ی فروشگاهی است. سیستمی که توانایی معرفی خدمات و محصولات ارائه شده، صدور فاکتور و قابلیت پرداخت به صورت آنلاین را داشته باشد.

احمدبنایی در تابستان ۹۶، با در نظر گرفتن اهداف بالا و قسمت‌بندی آن‌ها در شاخه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت، طراحی و توسعه‌ی این وبسایت را آغاز نمود.