سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲

 

 

احمد بنایی در سال ۱۳۸۹ فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه‌ی آموزش و کار با کامپیوتر آغاز نمود و تا ابتدای سال ۱۳۹۳ به مدارج بالایی در زمینه‌ی استفاده از نرم‌افزارهای مختلف نظیر: «Word»،ا «Excel»،ا «PowerPoint»،ا «Publisher»،ا «Photoshop»،ا «Converter ها» و «ویرایش‌گرهای متنی» رسید. در همین حین، نصب، راه‌اندازی و استفاده از سیستم عامل‌های گوناگون از جمله: «ویندوز»، «iOS»، توزیع‌های مختلف «لینوکس» شامل «Ubuntu»،ا «RedHat»،ا «Debian»، «اندروید»، «Elastix»،ا «Kali» و … را به میزان قابل قبولی فراگرفت.

             اندروید  

سال ۱۳۹۳

با پایان یافتن سال ۱۳۹۳، وی اطلاعات خود را در زمینه‌ی وب تقویت نمود و آشنایی کاملی در حیطه «CMS» پرطرفدار وردپرس به‌دست‌آورد. به دنبال آن، برحسب نیاز، مهارت‌هایی در خصوص «HTML»،ا «CSS»،ا «PHP» و «MySQL» کسب‌کرده و در پی تثبیت و به کار بستن هر چه بیشتر آموخته‌های خود، وارد بازار کار شد. در نتیجه‌ی جستجو‌ها، کافی‌نت را شغلی مناسب یافت تا علاوه بر تمرکز و استفاده از توانایی‌ها، مهارت‌های خود را در زمینه‌ی سخت‌افزار افزایش دهد (البته به دلایل خاصی، او هیچ‌گاه علاقه‌ای به بخش سخت‌افزار نشان‌نداد).

   

سال ۱۳۹۴

سال ۱۳۹۴ نیز تمام شد و او موفق شده بود با گذراندن دوره‌های آموزشی پیشرفته، ضمن فعالیت در کافی‌نت، مدارک «+Network»، «مایکروسافت» و «میکروتیک» را (که هر سه در محدوده‌ی شبکه، کاربرد فراوانی دارند) اخذ نماید. وی که شبکه را نیاز اساسی در فعالیت‌های خود دید، به صورت خودآموز، دوره‌ی شبکه‌ی لینوکس و وب‌سرور «Apache» در «CentOS» را در برنامه اش قرار داد.

     

سال ۱۳۹۵

اوایل سال ۱۳۹۵ بود که توسط موسسه‌ی نامی راه‌پویندگان، به او پیشنهاد کار داده‌شد تا فعالیت‌های تبلیغاتی در سایت و شبکه‌های اجتماعی موسسه را به‌دست‌بگیرد. او با قبول این پیشنهاد، با سِمَت «ITman» در راه‌پویندگان مشغول‌به‌کار شد. چندی بعد، با گذراندن دوره‌های «SEO»، ضمن فعالیت در موسسه راه‌پویندگان، بهینه‌سازی بر‌روی سایت موسسه‌ی بین‌المللی راه‌پویندگان را در برنامه‌ی کاری خود قرار‌داد و تا حد معقولی، آن را بهینه‌نمود.

بهینه‌سازی سایت راه پویندگان گذراندن دوره‌های سئو بهیه‌سازی برای گوگل بهینه‌سازی برای بینگ بهینه‌سازی برای یاهو

سال ۱۳۹۶

چند ماهی از سال ۱۳۹۶ می‌گذشت و او با اشتیاق، به همکاری خود با موسسه‌ی راه‌پویندگان ادامه می‌داد. اکنون مدتی بود که با دغدغه های این موسسه بیشتر آشنا شده بود و پس از انجام بررسی های لازم، اقدام به راه اندازی سیستم مدیریت اطلاعات نمود و به مرور زمان و ایجاد تغییرات، سیستم ورود اطلاعات سابق، جای خود به سیستم جدید داده و علاوه بر حل مشکلات، بسیاری از کار ها نیز ساده سازی شده بود.

بعدتر در همان سال، ندا های راه اندازی کلاس های مجازی در موسسه به گوش می خورد. لذا وی با در نظر گرفتن پیش نیاز های ضروری در این بخش، به منظور تست قابلیت های موجود در سامانه های آنلاین، اقدام به طراحی سایت شخصی خود (همین سایت) نمود. پس از جمع آوری اطلاعات لازم و کسب تجربه کافی در راه اندازی سایت، پیشنهاد طراحی سایت فروشگاهی را (جهت قرارگیری دوره های مجازی) به موسسه داد. پس از مدتی این سایت در ساب دامین سایت اصلی راه اندازی شده و با انجام پیگیری های بعدی توسط او، دارای مجوز فروش Enamad و درگاه اینترنتی پرداخت بانک ملت شد. پس از راه اندازی اولیه این پروژه، موسسه تصمیم به راه اندازی «دپارتمان خدمات مجازی و IT» را گرفت و او در این دپارتمان مشغول به فعالیت شد.

          طراحی سایت احمدبنایی

سال ۱۳۹۷

در روز های آغازین سال ۹۷، پیشنهاد طراحی سایت توسط شرکت «پویندگان تجارت نیکاکیش» به او داده شد. وی به علت فوری بودن قضیه، در مدت زمان بسیار کم اقدام به طراحی و راه اندازی وبسایت نمود (البته در ماه های بعد، تغییرات نسبتا زیادی توسط خود او در این سایت ایجاد شد).

وی همچنان در «دپارتمان خدمات مجازی و IT» مشغول به فعالیت بود و در این مدت، علاوه بر انجام وظایف روزمره، موفق به راه اندازی اینترنت رادیویی با سرعت بالا در موسسه شد و مشکل افت سرعت و عدم اتصال را به کل حل نمود.

در این مدت نمای ظاهری سایت اصلی موسسه را نیز به کل تغییر داد و با توجه به تجربه های قبلی اش، وبسایتی برای دپارتمان هتلداری موسسه (پیشگامان سیاحت توس) راه اندازی نمود.

همچنین با توجه به درخواست های صادره، سایت «خیریه راه پویندگان»، سایت «مکان های توریستی» و سایت «شخصی دکتر امید ظریف» توسط وی راه اندازی شدند که به دلیل کامل نبودن محتوا در لحظه نگارش این متن، غیرفعال هستند.

میانه های سال ۹۷ بود که دپارتمان خدمات مجازی و IT از هم جدا شدند و او با ارائه پروپوزال مدیریتی خویش، به سِمَت مدیریت دپارتمان IT موسسه راه پویندگان منسوب شد.